Til innholdet

Nozagtie traktori un celtniecības tehnika pazūd bez GPS izsekošanas

No 165 nozagtajiem traktoriem un celtniecības tehnikām, par kurām pagājušajā gadā tika ziņots apdrošināšanas kompānijām Dānijā, GSGroup atguva vairāk nekā 30, citi atguva tikai dažus.

Policija un apdrošināšanas kompānijas aicina uzlabot aprīkojuma drošību, tostarp GPS izsekošanu, kas varētu palielināt atgūšanas līmeni līdz 87.

Gan Zviedrijas, gan Dānijas skaitļi parāda, ja traktors vai celtniecības iekārta tiek nozagta bez GPS izsekošanas, pastāv liels risks, ka tā nekad vairs netiks atrasta. Tāpēc policija aicina īpašniekus pievērst lielāku uzmanību vērtīgā aprīkojuma drošībai. Viena no iespējām ir tehniku aprīkot ar GPS izsekošanas iekārtu.

“Izmantojot GPS izsekošanu, ir iespējams izsekot un atgūt aprīkojumu gan pirms, gan pēc tam, kad tas ir šķērsojis robežu. GSGroup ir spēcīgs un profesionāls meklēšanas komandu tīkls, kas cieši sadarbojas ar atsevišķu valstu policijas vienībām, un tāpēc mūsu atgūšanas iespējas ir ļoti labas - patiesībā tik labas, ka varam sasniegt 85% atgūšanas līmeni,” saka Sune Andersens no GSGroup.

GSGroup galvenais birojs atrodas Norvēģijā, kopumā ir 15 biroji deviņās valstīs, tostarp Baltijas valstīs.

"Tāpat kā organizētie noziedznieki, arī mēs strādājam ārpus valstu robežām. Iekārtas bieži vien tiek nozagtas vienā valstī, tiek transportētas caur citu un pārdotas trešajā. Tāpēc mums ir partneru tīkls, ar kuru mēs sadarbojamies visā Eiropā," saka Atgūšanas servisa direktors Aivars Vilnītis no GSGroup.

Tomēr bieži ar GPS izsekošanu nodrošinātās iekārtas tiek atgūtas, pirms tās sasniedz galamērķi. Pavisam nesen tas notika Kopenhāgenā, Dānijā, kad kāds uzņēmums konstatēja aprīkojuma zādzību un lūdza GSGroup palīdzību nozagto priekšmetu atgūšanā.

Neilgi pēc tam, kad par zādzību tika ziņots policijai un GSGroup trauksmes centram, ceļā devās meklēšanas komanda. Komanda uzsāka meklēšanu brīdī, kad signāli no GPS izsekošanas iekārtas sāka ziņot par atrašanās vietām.

Dažas stundas pēc ziņojuma, nozagtā tehnika tika atrasta rūpniecības rajonā Hvidovrē, Dānijā. Ekskavators un kompresors tika atrasts uz piekabes ar virkni citu nozagtu tehniku. GSGroup meklēšanas komanda novēroja tehniku līdz brīdim, kad notikumu vietā ieradās policija.

Šī ir klasiska situācija, uzskata Sune Andersens no GSGroup:

“Zagļi izmantojuši īsto brīdi, lai nozagtu piekabi un novietotu to vietā, kur tā vairs nepievērš uzmanību. Pilnībā kā pēc grāmatas. Piekabe bija novietota, lai nogaidītu, un zagļi tikai gaidīja, lai redzētu, vai tuvākajās dienās kaut kas notiks,” stāsta Sune Andersens.