Til innholdet

Aizturēts kravas furgons ar sešām zagtām celtniecības tehnikas vienībām

Izmeklētāji un 'Spotguard' izsekošanas ierīce policistus nogādāja tieši pie kravas furgona, kur iekšā bija sešas zagtas celtniecības tehnikas vienības.

GSGroup izmeklēšanas speciālisti 2019. gada jūlija sākumā saņēma telefona zvanu no klienta. Zvanītājs bija vīrietis, kurš stādījās priekšā kā tehnikas nomas uzņēmuma pārstāvis. Viņš informēja, ka viena no tehnikas vienībām ir pazudusi. "Mēs nekavējoties sākām meklēšanas operāciju," atceras GSGroup vadītājs Espens Viriks Ranviks (Espen Virik Ranvik). 

Klients bija Norvēģijas uzņēmums 'Expert Machine Rental'. Uzņēmums veiksmīgi darbojas jau kopš 1998. gadā, un tā rīcībā ir 2100 tehnikas nomas vienības. Uzņēmuma darbiniekiem bija aizdomas, ka ir pazudušas divas tehnikas vienības, taču tikai vienai bija uzstādīta izsekošanas iekārta 'Spotguard'. Bija cerība, ka, iespējams, abas tehnikas vienības atrodas vienuviet.

GSGroup ir Eiropā vadošais uzņēmums, kas piedāvā mobilo datu savākšanu. Jau no 90. gadiem uzņēmums strādā pie izsekošanas un atgūšanas risinājumu izveidošanas un pilnveidošanas. 

Espens Viriks Ranviks stāsta, ka zagļi aizvien biežāk zina, pēc kā viņi nāk. Turklāt celtniecības tehnikas zādzību skaits turpina pieaugt. Un zagļi gadu gaitā ir pilnveidojuši savas prasmes. "Tehnikas zādzības kļūst par aizvien lielāku problēmu. Turklāt celtniecības tehnikas gadījumā parasti runājam par vērtīgām mašīnām. Tāpēc arī tie ir zagļu pieprasīti objekti," stāsta Espens Viriks Ranviks.

Šoreiz nozagtā mašīna, par ko ziņoja norvēģi, ātri vien bija nokļuvusi pāri robežai uz Zviedriju. Tāpēc informācija tika nodota gan meklēšanas parneriem Zviedrijā, gan arī vietējai policijai. Un jau aptuveni 12 stundas pēc informācijas saņemšanas, policija atvēra balta furgona durvis. Auto bija novietots kādā autostāvvietā Zviedrijas pilsētā Ljungskile. 

Furgonā policija atrada gan abas tehnikas vienības, par kuru pazušanu tika ziņots, gan vēl piecas citas. Lielākā daļa piederēja tieši uzņēmumam 'Expert Machine Rental'. Tehnikas identificēšana gan nebija viegla, jo zagļi bija papūlējušies noņemt identifikācijas numurus. Tomēr meklēšanas operācija ir beigusies veiksmīgi.